naujienos Naujienos

Festivalis ne tik veganams, arba kodėl šį savaitgalį jums reikėtų nuvažiuoti į Rygą

Auksė Podolskytė, organizatorių nuotr., 2018-08-08, 17:30


Jau šį sekmadienį Latvijos sostinėje prasidės antrus metus vykstantis „Vegānfestivāls“. Čia, kaip ir Lietuvoje augalinę mitybą populiarinančiuose renginiuose, veiks ne tik mugė, kurioje galima skaniai pavalgyti ar apsipirkti, bet ir vyks įvairios paskaitos bei kitos veiklos. Apie tai, ko tikėtis iš šiųmečio renginio, VMGonline.lt pasakoja viena Latvijos festivalio organizatorių Lita Dubrova.

Lita, papasakok, kaip kilo mintis organizuoti veganų festivalį Rygoje?

Ji gimė „Dzīvnieku Brīvība“, didžiausioje gyvūnų teisių organizacijoje Latvijoje. Nemokamą renginį, skirtą įvairaus amžiaus lankytojams, organizuoja savanoriai. „Vegānfestivāls“ siekia supažindinti visuomenę su veganizmu, pabrėžiant teigiamą poveikį aplinkai, sveikatai ir gyvūnams. Norime paskatinti eksperimentuoti ir atrasti augalinę mitybą. Festivalis suteikia puikią galimybę palydėti besibaigiančią vasarą su puikiu maistu ir muzika.

Organizatorių nuotr.

Kokių įdomybių šiemet bus galima įsigyti?

Paminėsiu dalį jų. Gardžių glotnučių turės latviaiKoKo&Nut Co.“, atletai gali dairytis daug proteinų turinčių produktų iš „MaxSport“, virtuvės įrankių reikėtų ieškoti pas „KULT.LV“, kosmetika prekiaus estai „Botanic Garden“, aštrių pipirų ir padažų siūlys „Burka&Ledus“, vyno – „Ābelītes“. Nepilną sąrašą rasite mūsų interneto puslapyje.

Ar festivalyje sulaukiate lietuvių lankytojų ir norinčių prekiauti? Gal galėtum išvardyti, kas atvyks?

Taip, lietuviai atvyksta ir prekiauti, ir kaip lankytojai. Iš dalyvių šiemet laukiame „Tuščių narvų“, „Atma LT“, „pupuliai“, „Goodvibe Kitchen“, „Veggo“, „Frupp“ ir „Datulės LT“. Tikiuosi, kad nė vieno nepamiršau. Praėjusiais metais iš užsienio atvyko tik 3 prekeiviai, tačiau šiemet skaičius gerokai išaugo. Be minėtų svečių iš Lietuvos atvyks dar 3 įmonės iš Estijos.

Ar esi dalyvavusi veganų festivaliuose Lietuvoje ir Estijoje? Kokius skirtumus ir panašumus matai?

Esame dalyvavę festivalyje Lietuvoje, Estijoje neteko. Jūsiškis mums labai patiko, atradome naujų skonių, pasisėmėme idėjų. Bendradarbiaujame su Lietuvos „Vegfest“ organizatoriais – savo „Facebook“ kanaluose jį reklamuojame.

Festivalių palyginti negaliu, nes kiekvienoje Baltijos šalių veganizmo populiarumas ir žinomumas skirtingas. Latvijoje dar tikrai yra ką nuveikti, kad pasiektume tokį lygį, kaip Lietuvoje ir Estijoje.

Kokio dydžio komanda organizuoja festivalį?

Branduolį sudaro šešios organizatorės, mūsų lyderė – Dainuvīte. Smulkesnius darbus atlieka asistentai. Dirbame ir kartu, ir atskirai. Kartkartėmis susitinkame, tačiau kiekvienas turi savo atsakomybes. Daugiausiai bendraujame per socialines medijas – „Facebook“ ir „Whatsapp“. Kadangi nedirbame biure, vienas kito nelabai pažįstame, todėl kartais kyla sunkumų.

Svarbu! Šiemet visos paskaitos ir kiti užsiėmimai vyks latvių kalba. Tačiau, anot Litos, kalba koją pakiš tik paskaitose, mat visi praktinių užsiėmimų vedėjai kalba angliškai.

Paskaitos ir kitos veiklos:

Naujovė – praktinė veganiškų sušių gamybos pamoka (20 Eur). Ribotas dalyvių kiekis, todėl būtina registruotis.

„World Wide Fund for Nature“ (WWF) organizuos veiklas, susijusias su tarša Baltijos jūroje ir pan.

Paskaitą „Iš kur veganams gauti proteinų?“ ves Latvijos veganų guru Dita Lase. Dita yra išleidusi ne vieną kulinarinę knygą, vegetarizmą praktikuoja daugiau nei 20 metų. Taip pat jai priklauso krautuvėlė „Gardais“.

„Ar veganai naikina atogrąžų miškus ir kaip sąžiningai pirkti kavą?“ Pranešimą skaitys Arturas Jansonas. Daugiau ČIA.

„Zero waste“ gyvenimo būdas“. Apie jį pasakos Laura ir Andis Arnicāni. Daugiau ČIA.

„Stereotipiniai veganai“. Šia tema kalbės sertifikuota mitybos specialistė Dārta Tene.

„Nematomi maisto efektai – azotas ir pesticidai“. Pristatys Edmundas Cepurītis. Daugiau ČIA.

„Kūno rengyba pradedantiesiems“. Supažindins sertifikuota mitybos specialistė ir trenerė Sintija Katkeviča. Daugiau ČIA.

Organizatorių nuotr.

Atmintinė vykstantiems:

  • Įėjimas nemokamas.
  • Gyvūnai neįleidžiami (dėl Botanikos parko taisyklių).
  • Į renginį rekomenduojama atvykti viešuoju transportu – jis vyksta iki pat lokacijos.
  • Turintys klausimų gali rašyti info@veganfest.lv arba litadubrova@gmail.com.
  • Atsiskaitymas grynaisiais.

Daugiau informacijos apie festivalį rasite ČIA.

Praėjusių metų įspūdžiais specialiai iš Rygos su VMGonline.lt pasidalijo Ventė Viteikaitė.


KOMENTARAI:


IŠBANDYKITE: