Kulinarinė greitoji

 • Beata:

  Mėgstu labai vyšnias, turių dabar šaldytų. Ar galima kepti pyragą su šaldytom uogom?

  Sveiki, šaldytas uogas įdarui naudoti galite, bet prieš tai turėtumėte išvirti jas su trupučiu krakmolo. Nupilkite sultis, sumaišykite su krakmolu. Kitame puodelyje pavirkite vyšnias su cukrumi, o po to galite viską kartu sumaišyti. Dėti tiesiai į pyragą šaldytas uogas nepatartina, nes gali pyragas neiškepti. Būtinai reikia uogas prieš tai bent dalinai atšildyti.

 • Beata:

  Sveiki,
  neužilgo turėsiu išvirti daugybę putpelių kiaušinių. Kaip tą padaryti ir, svarbiausia, kaip juos nulupti?

  Sveiki, virti putpelių kiaušinius paprasta, užteks 2 min. Po to užpilkite šaltu vandeniu, pravėsinkite ir lupkite. Švelniai paridenkite kiaušinį stalo paviršiumi taip, kad sutrūkinėtų visas lukštas – tiesiog paspauskite delnu. Tada nulupti bus paprasta.

 • Agnė:

  Kiek cukraus reikia dėti verdant obuolienę? Nors stiklainius sterilizuoju, rodos, dedu pakankamai cukraus, bet viršus po kurio laiko apsitraukia pelėsio plutele.

  Sveiki, priežastis gali būti ne cukraus kiekis, o tai, kad trumpai verdate obuolienę, o gal ir karštą uždarote – susidaro kondensatas ir taip atsiranda terpė pelėsiui išaugti.

 • Beata:

  Sveiki, labai dega varškėčiai. Ką daryti?

  Sveiki, pabandykite dėti mažiau cukraus į tešlą. Taip pat svarbi kaitra – geriau kepti vidutinėje ir žemesnėje kaitroje. Formuodami varškėčius nenaudokite miltų, o suvilgykite lentelę ir rankas aliejumi arba vandeniu.

 • Beata:

  Kuo pakeisti kiaušinį kepiniuose?

  Kiaušinį kepiniuose (ne visuose) galite pakeisti maltais linų sėmenimis, maltomis ispaninio šalavijo sėklomis, minkštu tofu, trintu bananu, obuolių tyre, avinžirnių nuoviru. Įsidėmėkite, kad bananas ir avinžirnių nuoviras gali kiek pakeisti kepinio skonį.

 • Zemko:

  Kuriais atvejais kepiniuose (keksuose, pyraguose...) sviestą galima pakeisti aliejumi?

  Sveiki, galite keisti tada, kai receptūroje nurodytas ištirpintas sviestas. Jei minkštas sviestas yra plakamas ar šaltas sviestas yra kapojamas, keisti nerekomenduotina.

 • Beata:

  Ar galima mieliniams kepiniams naudoti kefyrą arba jogurtą?

  Taip, drąsiai galite naudoti kefyrą, jogurtą, rūgpienį, tik šiek tiek daugiau nei pieno, nes pienas skystesnis. Štai ir receptas: http://vmgonline.lt/receptai/jogurtine-boba/

 • Beata:

  Ką daryti, kad gaminant varškėčiai neliptų prie rankų?

  Sveiki, pabandykite vietoje miltų formuodama varškėčius suvilgyti rankas aliejumi.

 • Aurelija:

  Kuo galima pakeisti džiūvėsėlius muštinukams apvolioti?

  Sveiki, pirmiausia galima visai „nepaniruoti“. Taip pat galima sutrinti avižinius arba kitokius dribsnius, pvz., derinyje su vištiena puikų efektą duos dalis kukurūzų pusryčių dribsnių, galima naudoti riešutus, įvairiausias sėklas, o taip pat išbandykite ne baltos duonos džiūvėsėlius, o juodos, ruginės.

 • Doingstuff:

  Ar būtina baravykus, skirtus šaldymui, apvirti? Ačiū.

  Ne, nebūtina. Tiesiog nuvalykite visą purvą, nušluostykite drėgnu skudurėliu ir galite dėti į šaldiklį.

 • Vilma:

  Sveiki. Klausimas gal šiek tiek ne į temą, bet susijęs su kulinarija. Kokią garinę orkaitę rekomenduotumėte? Naujai virtuvei norisi naujų vėjų. Ačiū.

  Kulinarinis jūsų klausimas, kulinarinis.

  Pas Alfą ir VMG studijoje yra AEG garinės orkaitės. https://www.aeg.lt/kitchen/cooking/ovens/steam-oven/bsk892330m/ Tokio modelio ir dar naujesnės.

  Elžbieta naudoja „Electrolux“ garinę https://www.electrolux.lt/kitchen/cooking/ovens/steam-oven/eob9956xax/ šiek tiek senesnį modelį. Esame labai patenkinti.

  Puikiai tarnauja, jų apkrovimas tikrai didelis, bet jos viską atlaiko. Labai patikimos ir patogios. Būtinai reikalingas mėsos termometras, 100 proc. garų programa. Mėsa, daržovės išeina dieviško skonio su 25 proc. garų. Puiku, kad orkaičių talpa labai didelė – virš 70 l.

 • Saulė:

  Sveiki, noriu gaminti gimtadienio tortą. Svarstau tarp medučio ir Napoleono. Koks optimaliausias laikas būtų šiems tortams susistovėti? Ar gaminti tris dienas prieš gimtadienio šventę nebūtų per didelis laiko tarpas? Gal jau tortas taps nebešviežias?

  Sveiki, Napoleonui reikėtų kiek daugiau laiko susistovėti – visos paros Bet ilgiau nelaikykite, ypač jei gaminate plikytą kremą. Jei jūsų kremas sviestinis, tuomet gali prireikti ir dar pusiaudienio. Labai svarbu taip pat ir kremas. Gaminti prieš tris dienas nieko tokio, jei pirmą dieną kepsite lakštus, o pertepinėsite antrą dieną. Medaus tortui reikia mažiau laiko susigerti, iki paros, o dažnai pakanka ir nakties šaldytuve. Grietinės arba grietinėlės kremas, ilgiau pastovėjęs, įgauna specifinį skonį, nelabai malonų, tad geriau tortą valgyti šviežią.

 • Lina:

  Sveiki, manęs laukia tikras iššūkis – vyras parnešė didoką lydeką. Kaip ją skaniai paruošti (farširuota lydeka iš vaikystės man tikras siaubas, neskanu). Ačiū už patarimus.

  Sveiki, galima virti sriubas, gaminti maltinukus, kepti popieriniame voke. Šiaip lydekos mėsa yra sausoka, tad būtina gaminti su daug daržovių, galima su grietinėle. Labai svarbu neišsausinti, todėl jei susiruoštumėte ją kepti keptuvėje, reikalinga storoka paniruotė.
  Popieriniame voke su trupučiu sviesto arba aliejaus ir ant daržovių pagalvės – puikus variantas.

 • Gabrielė:

  Sveiki, noriu gaminti „New York cheescake“, koks „cream cheese“ yra tinkamiausias? Baiminuosi, ar „Philadelphia“ nebus per sūri?

  Sveiki, nesibaiminkite. „Philadelphia“ yra tinkamiausias pasirinkimas – juk klasikinis niujorkietiškas sūrio pyragas kepamas būtent su šiuo sūriu.

 • Aurelija:

  Kaip padaryti cukraus plutelę ant krembriulė? Ačiū.

  Sveiki, ant stipriai atšaldyto kremo paviršiaus užberkite storoką sluoksnį smulkaus cukraus ir padekite kulinariniu degikliu. Jei jo neturite – dėkite po stipriai įkaitintu griliu orkaitėje.

 • Rugile:

  Sveiki. Noriu pasigaminti slyvų čatnį. Tačiau nerandu tikslių ingridientų proporcijų Jūsų recepte. Gal galite patikslinti?

  Labai prašom:

  • 500 g slyvų
  • 250 g svogūnų
  • 2-3 aitriųjų paprikų
  • 120 g cukraus
  • 150 g obuolių acto
  • 1 nubraukto šaukštelio druskos
  • 1 šaukšto tarkuotos imbiero šaknies
  • 3-4 cinamono lazdelių
  • 1 žvaigždanyžio
  • 50 ml aliejaus

   

 • Deimantė:

  Sveiki, ką galima pagaminti iš didelio kiekio aviečių? Gaminau sirupą, uogienę, užšaldžiau žiemai, nebeliko minčių...

  Sveiki, puikus pasirinkimas – aviečių actas – avietes užpilti obuolių actu ir laikyti tamsioje vietoje 3-4 savaites, po to perkošti, taip pat galima pagaminti džiovintų aviečių juosteles.

  1 kg aviečių paimkite 100 g cukraus. Pertrinkite viską per sietelį, kad neliktų sėklyčių, pavirinkite 20-25 min, o po to išpilkite į skardą plonu sluoksniu ir džiovinkite prie 75-80 °C orkaitėje kol išdžius. Supjaustykite juostelėmis, pabarstykite milteliniu cukrumi ir susukite į ritinėlius.

  Taip pat galima pagaminti marmeladinius saldainius panaudojant cukrų marmeladams.

 • Aurelija:

  Kodėl tirpinamas šokoladas sušoka į gumulą?

  Šokoladas sušoka į gabalus, nes tirpinant pateko vandens arba buvo perkaitintas.

 • Marija:

  Ką ruošti iš didesnio kiekio šviežių vyšnių? Uogienės virti nenoriu...

  Sveiki, galima gaminti medaus užpiltinę. 2/3 vyšnių be kauliukų ir 1/3 medaus – vyšnias užpilti medumi, sandariai uždaryti ir laikyti 3 mėnesius tamsioje vietoje. Po to perkošti ir vyšnias sunaudoti įdarams, pagardams, o gėrimą dar laikyti apie pusę metų buteliuose.

  Galima pagaminti vyšnių sultis arba užkonservuoti vyšnias vyšnių sulčių drebučiuose iš sulčių ir cukraus marmeladui. Vyšnių čatniai, pagardai, padažai.

 • Aurelija:

  Senovinėje knygoje skaičiau, kad persūdytą sriubą galima „išgelbėti“ įbėrus ryžių. Kiek jų reikia berti ir ką padaryti, jei nesinori ryžių sriubos?

  Gelbėjant sriubą ir pridedant kažkurio produkto, net jį išėmus, liks skonis. Tad šiuo atveju reikės susitaikyti. Jei nemėgstate ryžių, galite pridėti makaronų, taip pat galima išvirti visą bulvę sriuboje. Bet geriau būti atsargiam sūdant. 🙂