naujienos Naujienos

Džiugios naujienos veganams: augalinio maisto festivalis „Vegfest LT“ sugrįžta į Kauną

Jorūnė Erlingaitė, Valerijos Stonytės nuotr., 2018-07-16, 11:26


Veganiškos mitybos entuziastai Kaune jau gali pasižymėti datą rugsėjo kalendoriuje, mat augalinio maisto festivalis „Vegfest LT“ į šį miestą atkeliaus rugsėjo 8 d. Rotušės aikštėje vyksianti veganiško maisto šventė bus septintasis „Vegfest LT“ ciklo renginys – penki iš jų buvo surengti Vilniuje, vienas – Kaune.

„Pernai savo renginį Kaune surengėme pirmą kartą. Nors skeptikai gąsdino, kad šiame mieste sėkmės nesulauksime, į renginį suplūdo keli tūkstančiai žmonių“, – pasakojo jo organizatorė Ventė Viteikaitė.

„Vegfest LT Kaunas“ festivalį apims veganiškų prekių mugė, kurioje dalyvaus per pusšimtis lietuviškų ir iš užsienio atvykusių verslų, vyks paskaitos, maisto gaminimo pamokos bei kitos veiklos. Jau nuo pernai festivalis bendradarbiauja su Kauno miesto Vinco Kudirkos biblioteka – joje visą renginio savaitę vyks nemokamos paskaitos sveikos mitybos ir gyvensenos temomis.

Kiekvieną vakarą nuo pirmadienio iki penktadienio mažojoje bibliotekos salėje paskaitas skaitys neseniai duris atvėrusios Gyvensenos medicinos klinikos gydytojai, o šeštadienio popietę bendrojoje skaitykloje paskaitą „Energija, sveikata ir motyvacija: kaip jų pasiekti?“ skaitys žinomas sporto treneris ir mitybos specialistas Andžej Michmel.

„Vegfest LT“ renginiai yra skirti populiarinti veganizmą, augalinę mitybą bei sveiką gyvenimo būdą. Idėją organizuoti tokį renginį V.V iteikaitė atsivežė iš užsienio. „Apsilankiusi Londone organizuojamame „Vegfest UK“ festivalyje, kuris laikomas didžiausiu veganų renginiu Europoje, pajutau, kad panašaus renginio jau reikia ir Lietuvoje“, – sakė ji. Pirmasis „Vegfest LT“ buvo surengtas 2016 m. rudenį.

Kokių gardumynų buvo galima rasti birželį Vilniuje vykusiame „Vegfest LT“, sužinokite ČIA

Festivalio Vilniuje nuotraukų albumas ČIA


KOMENTARAI:


IŠBANDYKITE: