naujienos Naujienos

Augalinis pienas kavinėse: kur kava kainuos kaip įprasta, o kur teks primokėti? (sąrašas)

Ugnė Jonaitytė, „Huracán Coffee“, „Taste Map“ ir Šarūnės Zurbos nuotr., 2018-06-12, 18:30


Puodelis kavos daugeliui yra vienas būtinų dienos ritualų. Rytinė kava padeda atsibusti, suteikia energijos dienos darbams, be jos sunkiai įsivaizduojamas ir popietės atokvėpis. Juoda, espresas, juoda su pienu, „americano“, kapučinas, latė – kiekvienas turi savo favoritę. Ir jeigu geriantiems kavą su karvės pienu sukti galvos nėra dėl ko, tiems, kurie netoleruoja laktozės, yra pasirinkę veganizmą ar paprasčiausiai labiau mėgsta augalinį pieną, kavinėse neretai tenka mokėti papildomai.

Aplankę skirtingas vietas, klientus viliojančias būtent gardžiais kavos aromatais, VMGonline.lt sudarė sąrašą, kuriose iš aplankytų kavinių augalinis pienas nieko nekainuoja, o kur reikia primokėti. Jei iki šiol svarstydavote, kokie kavinių argumentai, sužinojome ir juos!

„Huracán Coffee“ nuotr.

Viena iš vietų, kurioje kava augaliniu pienu gardinama nemokamai – kavos restoranas „Taste Map“. „Papildomai neapmokestinti pasirinkome dėl savo kavinių filosofijos. Nuo pat pradžių neišskyrėme atskiros kainodaros, kad tai neturėtų įtakos žmonių apsisprendimui“, – kavinės poziciją paaiškina vienas įkūrėjų Domas Ivonis.

Savo nuomonę turi ir „Coffee1“ bendrasavininkė Skaidrė Kirkaitė-Leonova: „Kavos puodelio kainą kavinėje sudaro ne tik produktai – čia daug daugiau dedamųjų: patalpos, darbuotojai, jų kvalifikacija, įranga, mokesčiai ir kita. Pienas kavoje tėra viena dalis, tad lankytojui renkantis brangesnį augalinį pieną, lyginant su karvės, mes linkę tą skirtumą prisiimti sau, o ne papildomai apmokestinti klientą.“

Kol kas papildomai mokėti nereikia ir augalinio pieno pageidaujantiems „Huracán Coffee“ lankytojams. Vis dėlto, ši kavos oazė, pasak kavinės komunikacijos atstovo Nerijaus Pudžiuvelio, vasarą ketina perskaičiuoti gėrimų su augaliniu pienu kainas ir prisidėti prie papildomą mokestį taikančių kavinių gretų. Tokio sprendimo priežastis, kaip sako jis, visai paprasta: „Augalinis pienas yra brangesnis nei, pavyzdžiui, natūralus pienas iš lietuviško ūkio, kurį mes naudojome. Kol kas skaičiavimų dar nepradėjome, todėl negalime pasakyti, kokia bus kaina.“

„Taste Map“ ir Šarūnės Zurbos nuotr.

Nuo 0,20 iki 0,65 euro centų – tiek kainuoja augalinis pienas kitose mūsų aplankytose vietose. Papildomo mokesčio priežastis visur ta pati, ją skaičiais iliustruoja „Kavos eros“ komercijos direktorė Raimonda Liaudanskė: „Pavyzdžiui, 1 litras augalinio pieno kainuoja 2,39 Eur, o įprasto karvės pieno 2 litrai kainuoja 1,78 Eur. Mūsų kavinėje reikia mokėti 0,30 euro centų, bet čia taikoma toms kavoms, į kurias pilama daugiau pieno. Jei žmogus paprašo pieno prie juodos kavos, už jį mokėti nereikia.“

Kavinės vieningai sutinka: geriančių kavą su karvės pienu vis dar gerokai daugiau, tačiau augalinio pieno poreikis auga. Tad jei priklausote augalinio pieno mėgėjams – žvilgtelėkite į mūsų aplankytų kavinių sąrašą. Vietų, siūlančių iš augalų pagaminto pieno tiek mokamai, tiek nemokamai, tikrai netrūksta, o ir jo rūšių galima rasti kiekvieno skoniui!

AUGALINIS PIENAS NEAPMOKESTINTAS:

StrangeLove

Augalinio pieno rūšys: sojų.

Mint Vinetu

Augalinio pieno rūšys: sojų, sojų su vanile, migdolų.

Taste Map

Augalinio pieno rūšys: sojų, migdolų ir kartais kokosų.

Coffee1

Augalinio pieno rūšys: sojų ir avižų.

Storytellers

Augalinio pieno rūšys: sojų, migdolų, lazdynų riešutų, kokosų ir avižų.

Crustum (Senamiesčio kavinėse: Vilniaus, Pilies ir Vokiečių g. – nemokamas, kitur – 0,50 Eur)

Augalinio pieno rūšys: sojų.

Huracán Coffee (Šią vasarą planuoja perskaičiuoti kainas – augalinis pienas taps mokamas).

Augalinio pieno rūšys: sojų arba sojų su vanile.

UŽ AUGALINĮ PIENĄ PRIMOKĖSITE: 

Vero Cafe – 0,50 Eur.

Augalinio pieno rūšys: sojų.

Caif Cafe – 0,50 Eur.

Augalinio pieno rūšys: sojų, ryžių ir kokosų.

Caffeine – nuo 0,35 Eur (sojų), 0,55 Eur (kokosų), 0,65 Eur (migdolų), priklauso nuo pilamo pieno kiekio.

Augalinio pieno rūšys: sojų, migdolų ir kokosų.

Kavos era – 0,30 Eur.

Augalinio pieno rūšys: sojų.

BREW | Kavos virėjai – 0,30 Eur.

Augalinio pieno rūšys: sojų, avižų.

Chaika – 0,20 arba 0,30 Eur (priklauso nuo pilamo kiekio).

Augalinio pieno rūšys: nesaldinti sojų ir migdolų (tuo metu buvo; ar liks ir toliau, nežinia), migdolų, lazdynų riešutų, kokosų.


KOMENTARAI:

  • MJ : 2018 06 16 - 17:02

    Klaida: Kavos virėjuose reikia už augalinį primokėti.

  • a : 2018 06 13 - 17:19

    chaikos migdolų nesaldintas ir kokosų kol kas buvo tik limited edition, siūlau pakoreguoti 😉


IŠBANDYKITE: