naujienos Naujienos

Augalinio maisto festivalis „Vegfest LT“ iš Kauno keliasi į Vilnių – truks tris dienas

Elija Stonkutė, Gintarės Stepanavičiūtės nuotr., 2018-09-10, 12:30


Šeštadienį Kauno Nepriklausomybės aikštėje greta soboro vyko augalinio maisto festivalis „Vegfest LT Kaunas“, o ateinantį savaitgalį to paties ciklo renginys – „Vegfest LT Vilniaus ruduo“ – bus surengtas sostinės Totorių gatvėje ir vyks penktadienį, šeštadienį bei sekmadienį Tautų mugės metu.

„Šie renginiai yra skirti populiarinti veganizmą, augalinę mitybą ir sveiką gyvenimo būdą“, – sakė jų organizatorė Jungtinėje Karalystėje gyvenanti Ventė Viteikaitė. Idėją organizuoti „Vegfest LT“ ji atsivežė iš užsienio – Vakaruose panašūs renginiai organizuojami jau daugiau nei trisdešimt metų ir sulaukia daugybės lankytojų.

Gintarės Stepanavičiūtės nuotr.

Pirmasis „Vegfest LT“ vyko 2016-ųjų rudenį. Ką tik praėjęs renginys Kaune buvo septintasis, o vyksiantis Vilniuje – aštuntasis. Kaune „Vegfest LT“ buvo surengtas ir pernai. „Nors skeptikai sakė, kad šis miestas panašiems renginiams dar nėra subrendęs, abu jie – tiek pernykštis, tiek šiųmetis – pavyko puikiai“, – džiaugėsi Ventė.

Renginyje Kaune buvo per pusšimtis dalyvių iš Lietuvos bei užsienio. Atėjusieji galėjo paskanauti veganiškų užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų, įsigyti įvairių pusgaminių, ekologiškų prekių, natūralios kosmetikos, virtuvės įrangos, receptų knygų, papuošalų, aksesuarų, veganų atributikos, prekių vaikams ir t. t. Taip pat veikė infostaliukas, vyko paskaitos, žymus parkūro meistras iš Maroko Ismail Arik surengė nemokamą parkūro treniruotę.

Gintarės Stepanavičiūtės nuotr.

Renginys Vilniuje bus kiek mažesnis – bus tik 30 dalyvių, tačiau bent pusė jų – atvykę iš užsienio. „Vegfest LT Vilniaus ruduo“ rengiamas kartu su Tautų muge ir stengsis atspindėti mugės sumanymą apsilankiusiuosius supažindinti su skaniausiu kaimyninių šalių maistu. Nors atskiros programos festivalis nerengia, įvairių pramogų pasiūlys pati Tautų mugė.

„Vegfest LT“ renginiuose prekiaujama tik veganams tinkamu maistu ir kitais gaminiais. Prekiauti renginyje dar yra likusios kelios vietos, tad veganams tinkamų produktų turinčios įmonės dar gali registruotis prekybai. Tautų mugė yra vienas didžiausių renginių sostinėje, per savaitgalį sulaukiantis apie 15 000 lankytojų.

Daugiau informacijos apie artėjantį renginį „Vegfest LT Vilniaus ruduo“ ČIA.


KOMENTARAI:


IŠBANDYKITE: