naujienos Naujienos

Artėja Kalėdos: dovanų ieškokite „Vegfest“!

VMGonline.lt, organizatorių nuotr., 2019-11-22, 18:09


Jau rytoj sostinės prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“ prasidės dvi dienas truksianti „Vegfest LT“ kalėdinė mugė. Šio renginio idėja – populiarinti veganizmą, augalinę mitybą bei sveiką gyvenimo būdą.

Mugėje prekiaus 75 veganiški bei veganams draugiški verslai. Lankytojai galės paskanauti veganiškų užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų, įsigyti įvairių pusgaminių, ekologiškos produkcijos, virtuvės įrangos, receptų knygų, natūralios kosmetikos, etiškai pagamintų drabužių, avalynės, papuošalų ir aksesuarų, dekoro daiktų namams, prekių vaikams ir t. t.

„Vegfest LT“ nuotr.

Pasiskolinta iš Londono

„Vegfest LT“ sumanytoja – Jungtinėje Karalystėje gyvenanti Ventė Viteikaitė. Organizuoti šį renginį jai kilo mintis apsilankius Londone organizuojamame „Vegfest UK“ festivalyje. Tai didžiausias Europoje veganams skirtas renginys – jame dalyvauja daugiau nei pusė tūkstančio įmonių, o per dvi festivalio dienas apsilanko apie 30 000 žmonių. „Be šio renginio Jungtinėje Karalystėje per metus surengiama dar keli šimtai mažesnių renginių. Veganams skirti renginiai vyksta ne tik didmiesčiuose, bet ir nedideliuose miesteliuose. Ypač populiarios kalėdinės mugės“, – pasakojo mergina.

„Vegfest LT“ nuotr.

Griežta atranka

Kalėdinė mugė Vilniuje bus rengiama trečiąjį kartą. „Pernai dėl didelio komandos užimtumo mugės neorganizavome, už tai šiemet ji sugrįžta daug didesnė ir truks net dvi dienas“, – sakė V. Viteikaitė. Pasak jos, tai puiki proga įsigyti sveikesnių produktų švenčių stalui bei etiškai pagamintų dovanų.

Renginyje dalyvaus ir lietuviški verslai, ir svečiai iš užsienio – jų bus kone trečdalis. Atėjusieji galės įsigyti produktų iš Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Skandinavijos šalių, Jungtinės Karalystės ir netgi Mauricijaus.

„Tai nebus eilinė miesto mugė – dalyvius atrenkame pagal itin griežtus kriterijus, dauguma gaminių – unikalūs ir kai kuriuos iš jų Lietuvoje galima įsigyti tik mūsų renginyje“, – tvirtino organizatorė.

„Vegfest LT“ nuotr.

Veganizmo istorija

Nors nuo senų senovės buvo kultūrų, kuriose nevartojama mėsa ar kiti gyvūninės kilmės produktai, veganizmo judėjimas gimė praėjusiame amžiuje – 1944 m. Jungtinėje Karalystėje, Birmingemo mieste įkūrus Veganų bendriją. Jos iniciatorius – Donaldas Watsonas, prieš tai aktyviai dalyvavęs Vegetarų bendrijos veikloje, tačiau vėliau nusprendęs, kad atsisakyti vien tik mėsos nepakanka.

Veganai nevartoja mėsos, žuvies, jūrų gėrybių, pieno produktų, kiaušinių ir netgi medaus, nenaudoja su gyvūnais išbandytos ar gyvūninės kilmės sudedamųjų dalių turinčios kosmetikos, kailio ir odos gaminių, vilnos, šilko, atsisako pramogų su gyvūnais.

Visi, norintys daugiau sužinoti apie veganizmą bei augalinę mitybą, o gal tiesiog mėgstantys išbandyti naujoves, kviečiami apsilankyti „Vegfest LT“ kalėdinėje mugėje. „Renginio atmosfera – itin pozityvi, jame laukiami visi. Prieikite ir prie mūsų infostaliuko – prie jo budintys savanoriai galės suteikti daugiau informacijos. Ant staliuko taip pat bus įvairių nemokamų žurnalų, lankstinukų, kortelių su receptais, maisto ir kosmetikos pavyzdžių – galbūt tai įkvėps žengti pirmuosius žingsnius veganizmo link“, – sakė Ventė.

„Vegfest LT“ nuotr.

Renginys abi dienas vyks nuo 10 iki 18 val. Įėjimas nemokamas. Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/426351144669738/


KOMENTARAI:


IŠBANDYKITE: