top of page

Agnė Jagelavičiūtė pusryčiams valgo… šokoladą!



Agnės Jagelavičiūtės pristatyti nereikia, o ir visus jos titulus sunku išvardyti. Ne vienos knygos apie maistą ir kulinariją autorė, visados pasitempusi bei švytinti stilistė virtuvėje – ne svečias. Ji gamina dažnai, skaniai ir, kaip pati sako, kokybišką maistą, kurį dievina ir jos vyras, ir sūnelis. Pati Agnė savo formas saugo, tačiau nepamiršta ir pasilepinti, todėl rytais, kai medžiagų apykaita greičiausia ir reikia energijos, valgo šokoladą!

Agne, kokie jūsų rytai ir kaip jie prasideda maisto prasme?

Kai atsikeliu, pirmiausia išgeriu stiklinę arbatos. Laikausi taisyklės iš pat ryto atsigerti vandens, tačiau vieną vandenį man sunku gerti, todėl pagardinu jį žolelėmis. Vėliau išgeriu puodelį kavos ir pusryčiams valgau pyragą arba šokoladą. Tokio ritmo laikausi absoliučiai kiekvieną dieną, tai ne kažkokie šventiniai pusryčiai, o rytinės meilės sau apraiška. Aš tikiu ta maža nuodėme: mes gyvenime darome tiek daug dalykų vien dėl to, kad jie privalomi, tad turime daryti ir kažką, kas teikia malonumą. Tiesa, neseniai pradėjau sportuoti ir jaučiu, kad mano treneriui nelabai patinka toks mano rytinis ritualas, tad bandysime ieškoti kompromiso. Galbūt ir pabandysiu trumpam to atsisakyti, bet jeigu nepavyks, labai neliūdėsiu.

Kaip toliau klostosi jūsų diena?

Tai priklauso nuo labai daug aplinkybių. Šiuolaikinis darbas leidžia neišeiti iš namų, tad jeigu man prasta diena, aš niekur ir neinu. Taip nesugaištu laiko paprasčiausiam pasiruošimui ir propaguoju tą darbo metodą, kada nesišukavus ir neišsivalius dantų dirbama lovoje su pižama. Kiekvienas turi savo greitį ir savo rutiną. Vienam gali reikėti pasitempti, kad galėtų nudirbti darbus, o man svarbiausias dalykas yra laikas, aš priklausau nuo laiko, o jis pats produktyviausias yra ryte, iki 11 valandos, tuomet lengviausiai priimu sprendimus ir dėl jų vėliau neabejoju. Taigi, aš geriau tą laiką išnaudoju darbui, o ne ruošimuisi. Kai praeina tas mano aktyvusis laikotarpis, aš greitai susiruošiu ir jau kokią 12 valandą galiu eiti tvarkyti reikalų, kuriems nebereikia tokio aštraus nusiteikimo.

Taigi kur priešpiečiaujate, pietaujate? Namuose ar restoranuose?

Kartais nešuosi pietus iš namų, kartais su kolegomis valgome šalia esančiame restorane „Town“. Tačiau daugiausia naudojamės biure esančiu šaldytuvu, kuriame esantis maistas – parduodamas, t. y. iš to šaldytuvo galima pasiimti ką tik nori: salotas, sumuštinį, šokoladą. Šalia stovi kasos aparatas, kuriame už tą maistą sumokame. Tai tikrai darboholikų gyvenimą palengvinantis dalykas.

O kaip ir ką valgote vakarais? Ar paprastai tai būna soti vakarienė, ar lengvesnė?

Vakarais aš noriu valgyti ir valgau nemažai. Tačiau iki 18 valandos aš jau būnu suvalgiusi visą dienos maistą. Tad mūsų vakarienė būna 17 valandą. Mūsų šeimoje galioja kategoriškas susitarimas: nuo 17 valandos nebedirbame ir būname namuose, paleidžiame auklę namo. Tai žino visi mano bendradarbiai ir niekas man daugiau tądien nebeskambina. Per mėnesį būna 2–3 renginiai, kuriuose dalyvaudama praleidžiu vakarienę su šeima. Taigi, kai grįžtame, gaminame vakarienę.

Ką gi tokio gaminote vakarienei vakar?

Vakar ruošiau oriental patiekalą, kuriam naudojau savojinį kopūstą, bok choy kopūstą, po saują šaldytų žirnelių ir kukurūzų bei 6 šparagus. Visus šiuos išvardyta eilės tvarka keletą minučių apviriau vandenyje su daržovių buljonu. Daržoves nukošusi, jas apšlaksčiau extra virgin alyvuogių aliejumi. Turime didelį specialų butelį tokio aliejaus, kuris prilyginamas kvepalams, mat yra labai stipraus skonio ir aromato. Viską dar pagardinau druska ir citrinos sultimis. Šalia daržovių pagaminau tikka masala vištieną su indišku padažu. Padažui naudoju mišinį. Kai reikia greitai kažką pagaminti, aš nebijau naudoti taip vadinamų paruoštukų. Tik, aišku, atsirenku gamintoją ir jokiu būdu nenaudočiau kečupo. Be to, laikausi tokios taisyklės, kad jei padažui naudoju mišinį, jo nedarau tiek daug, kaip parodyta pakuotės nuotraukoje. Padažas turi pridėti skonio, o ne groti pagrindine nata. Šį patiekalą valgo net ir mano dvejų metų sūnus.

Vyrams po įtemptos darbo dienos norisi daugiau ir sotesnio maisto nei moterims. Ar jūsų vyras pavalgo ir valgo tokius patiekalus?

Dažnai šia tema susiginčiju su moterimis socialiniuose tinkluose. Jos man skundžiasi ir sako, kad niekaip nepamaitintų savo vyrų daržovėmis. Tai yra įpročio dalykas. Aš nežinau, ar kuri moteris nori savo vyrą maitinti širdies smūgiu, virtu aliejuje. Todėl reikia daryti viską su protu ir maitinti mylimuosius maistu, o ne tuščiomis kalorijomis.

Koks yra jūsų pats mėgstamiausias patiekalas, kurio niekada neatsisakote?

Patiekalas, kuriam niekada negalėčiau atsispirti, turbūt yra bulviniai blynai. Ir vienintelė priežastis, kodėl aš jų nevalgau kasdien – tai tikrai atsilieptų svoriui. Net jei ir vieną kartą jų gerai privalgau, psichologiškai pajaučiu tą dalyką. Tačiau aš vis tiek jais mėgaujuosi gana dažnai, bent jau du kartus per mėnesį. Mano anyta gamina tobulus bulvinius blynus, tad visada laukiu šeštadienio, kada ją aplankysime ir rasime iškeptų blynų.

O koks jūsų požiūris apskritai į lietuvišką virtuvę?

Man patinka cepelinai, mielai valgau kopūstus su dešrelėmis, silkę. Didelę trauką jaučiu lietuviškai-žydiškai virtuvei. Tačiau negaliu sau leisti kasdien to valgyti. Šiuolaikinė mityba visai kitokia, daugiau remiasi Viduržemio jūros kraštų tradicijomis, kur valgoma daug žuvies, jūros gėrybių, daržovių. Jei būčiau apdovanota greita medžiagų apykaita ir būčiau lieknutė aukšto ūgio manekenė, turbūt būčiau tas žmogus, kuris valgo silkę su bulvėmis vidury nakties.

Tai kokia gi virtuvė – jūsų mėgstamiausia?

Kaip minėjau, žydiška ir tailandietiška. Tai man artimiausios virtuvės.

Kai keliaujate, ar mėgstate ragauti naujus dalykus, ar liekate prie įprastos mitybos?

Aš tikrai nesu tas žmogus, kuris pasakys: „Davai, valgom tarakonus.“ Nejaučiu malonumo tyrinėti egzotiką, man labiau patinka skaniai valgyti. Taip, aš pabandyčiau tą tarakoną, bet būčiau labai atsargi, nes man kelionę gali sugadinti prastas maistas. Dėl to privalau bent du kartus per dieną pavalgyti kokybiškai, tai reiškia, kad man neužtenka trupučio gatvės maisto, čia bulvyčių, čia ryžių, čia dar kažko. Privalau surasti vietą, kur būtų šviežių salotų, sriubos ar kažko kito gaivaus ir lengvai virškinamo. Turiu problemų su skrandžiu ir virškinimu, tad saugau šį procesą, nes antraip man tai labai brangiai kainuoja.

Ko galėtumėte palinkėti mūsų skaitytojams, kurie nori būti energingi, puikai atrodyti ir skaniai valgyti?

Reikia iš tiesų žiūrėti, ką valgote, todėl, kad nuo to tiesiogiai priklauso gyvenimo kokybė. Žinoma, visą dieną laukus vakarienės daug ko norisi, tačiau tuomet, kai jau renkatės, ką valgyti, derėtų prisiminti, kad mažiau yra daugiau, t. y. geriau mažesnė, tačiau kokybiškesnio maisto porcija, o ne daug bet kokio.

Naujausi įrašai

bottom of page