naujienos Naujienos

Trijų kartų šeimos restoranėlis atsinaujino: įsivedė degustacinį meniu, bet legendiniai čeburekai išliko

VMGonline.lt, remiamas turinys, Valerijos Stonytės nuotr., 2019-05-10, 11:00


Kai prieš daugelį metų iš savo mamos Daiva Čapkauskienė paveldėjo kavinę, tikriausiai negalėjo įsivaizduoti, kad vieną dieną ši vieta taps restoranu, siūlančiu degustacinį meniu. Nuo rytojaus daugiau nei dvidešimtmetį Kauno rajone veikianti kavinė „Dairidis“ pasigražinusi, išsiplėtusi ir atsinaujinusi lauks svečių. Restorano savininkė pokyčius įgyvendino su dukrų pagalba.

Kavinę „Dairidis“ jo savininkė Daiva Čapkauskienė paveldėjo iš savo mamos. O dabar šiame versle noriai dalyvauja jos atžalos, dvi dukros. Taigi, iš viso – trys moterų kartos.

Lašišos tartaras (7,50 Eur). Valerijos Stonytės nuotr.

„Pradėjome nuo tokių patiekalų, kaip čeburekai ir cepelinai, vėliau ruošėme dienos pietus. Laikas ėjo, statėsi Ramučiai, atsirado poreikis gražesnei aplinkai, įdomesniam meniu, mažesnei salei. Taip ir sugalvojome keistis. Galbūt viena nebūčiau rizikavusi, tačiau daug prisidėjo ir mano vyresnioji dukra, padėjo ir devyniolikmetė jaunesnioji“, – pasakojo ponia Daiva.

Bolivinės balandos ir skrudintų daržovių balandėlis (4,50 Eur). Valerijos Stonytės nuotr.

Keitėsi ir pats vietos pavadinimas. Jei „Dairidyje“ atsispindėjo Daivos, jos vyro ir dukters Ievos vardai, naujajame šeimos restorane „Du“ įamžinta ir kita Daivos atžala Ugnė.

Nusipirkus šalia esantį sklypą erdvės padidėjo – atsirado tinkama salė mažesniems susibūrimams (krikštynoms, gimtadieniams) 10–15 žmonių. Kaip sako savininkė, vietos, tinkamos vakariniams pasisėdėjimams ar apsilankymui su vaikais, Ramučiuose reikėjo. Tai ji suprato ir iš svečių, kurie, kaip ir virtuvės komanda, yra nuolatiniai. Įtakos turėjo ir tai, kad Kauno rajonas tapo laisva ekonomine zona – padaugėjo svečių iš biurų, kurie į „Dairidį“ ateidavo pietauti. Taigi, restorane galima papietauti ir pavakarieniauti.

Kepta lašiša patiekiama per degustacinę vakarienę, kurios kaina 25  Eur. Valerijos Stonytės nuotr.

A la carte meniu išliko ir vienas ponios Daivos mamos patiekalas, kurį galima vadinti autentiška relikvija iš užrašų knygelės. Tai – Močiutės Aldonos čeburekas.

„Čeburekų receptų yra daug ir pačių įvairiausių, bet mes rėmėmės senuoju, kuris buvo mano mamos užrašų knygutėje. Receptą atkūrėme, nors ir patiekiame kiek kitaip, šiuolaikiškai“, – sako.

Miško grybų tartaletė (3,20 Eur). Valerijos Stonytės nuotr.

Nepamiršti ir tie, kurie savaitgalį mėgsta pusryčiauti ne namuose. Jų lauks izraelietiškas omletas – šakšuka: „Dabar visur galima rasti Benedikto kiaušinius. Pasirinkome kitą kryptį ir įtraukėme šakšuką, kurios siūlysime net keturių rūšių.“

Anties confit patiekiama per degustacinę vakarienę. Valerijos Stonytės nuotr.

Didžioji naujiena – degustacinis meniu (25 Eur) – susieta su vietove: „Degustacinius meniu šiuo metu siūlo daugelis. Norėjome kažko unikalaus, todėl saviškį susiejome su vietove. Kalbėjome su etnografais, žolininku. Šis papasakojo apie Ramučių apylinkėse augančią žolelę, iš kurios paruoštos arbatos siūlysime paragauti. Taip pat kadangi anksčiau čia buvo žuvų veisykla, į meniu įtraukėme ir karštą žuvies patiekalą.“

Varškėtukai su sezoninėmis uogomis bei ledais (3,20 Eur) – vienas vaikų meniu patiekalų. Jame taip pat įtraukti tokie vaikų pamėgti patiekalai kaip vištienos kepsneliai ar kalakutienos keksiukai. Valerijos Stonytės nuotr.

Buvo sukurtas ir atskiras meniu vaikams: „Tai, ką vaikai labiausiai mėgsta. Kadangi jie valgo akimis, patiekalai tokie ir yra – su kažkokiu siurprizu. Kūrėme galvodami, kad vaikui būtų įdomu valgyti.“

Restoranas duris atvers gegužės 10 d., nuo 16 val. Atidarymo proga svečių lauks siurprizai.

Adresas: Centrinė g. 21B, Ramučiai, Kauno r.

„Facebook“ paskyra ČIA.


KOMENTARAI:


IŠBANDYKITE: