top of page

4 žingsniai, kaip pasigaminti mocarelą


Olga Raškauskienė organizuoja vestuves Italijoje, bet kadangi ji į Italiją keliauja jau 7 metus ir net yra šioje šalyje gyvenusi, kartkartėmis ji prisiliečia ir prie patyriminių renginių. Vienas jų – mocarelos gaminimas su italų virtuvės žinovu Biagio Staiano. Tai patirti buvo galima net neiškėlus kojos iš Lietuvos – mocarelos ekspertas buvo atvykęs į Vilnių.

Pasak jo, mocarelos gaminimas labai paprastas.

Pirmiausiai reikia paruošti ingredientus. Pienas pašildomas iki 36–38 laipsnių temperatūros, tuomet dedamas veršiuko skrandžio fermentas (enzimas), kitaip vadinamas natūraliu fermentu. Jei tai yra šiltasis sezonas (pavasaris, vasara), tuomet po 40 minučių, o jei tai šaltasis sezonas (ruduo, žiema), tuomet reikia palūkėti 2–3 valandas, kad atsiskirtų skystoji pieno dalis nuo standžiosios.

Kitaip tariant, šio proceso metu pienas pasidalija į dvi sudedamąsias dalis – varškės pavidalu standžioji dalis atsiskiria nuo vandens. Pasitelkus merliuką, standžiąją masę surenkame ir išsausiname.

Po to šią masę jau galime paversti į mocarelos sūrį. Supjaustome mažais gabaliukais turimą masę, dedame druskos (50 g vienam kilogramui) ir užpilame verdančiu vandeniu. Vėliau mentele maišome it košę susijungiančią į vieną masę. Vyksta procesas primenantis sūrio lydimąsi. Svarbu tuo pačiu metu ne tik maišyti, bet ir tempti it gumą turimą masę, vis keliant ją į orą.

Tokiu būdų masė įgauną deguonies ir galutiniame sūrio rutulėlių gaminimo procese suteikia sūriui lengvumo bei dangišku skonio. Kai žaliava pasidaro tąsi, vientisa, ir lyg balta paklodė, žaliava jau yra tinkama mociarelos rutuliukų gamybai.

Jie yra ruošiami kitaip nei mėsos kukuliukai. Mocarelos masę ištempiame kaip pailgą dešrą ir iš laikomos masės darome tokius veiksmus, kuriuos galite išvysti VIDEO reportaže:

Kai jau pagaminome mocarelos kamuoliukus, juos dedame į šaltą vandenį, kur yra laikomi iki galiojimo pabaigos. Italijoje šis minkštas, drėgnas ir labai švelnaus skonio sūris dažniausiai valgomas šviežias – tą pačią dieną, kai buvo pagamintas.

Pirmąją dieną sūris bus tąsus ir guminis, vėliau jis tampa minkštesnis ir lengvesnis, nes prisigeria vandens ir atšąla. Toks sūris gali būti laikomas iki 5 dienų.

Beje, šis sūris idealiai tinkamas gardiems užkandžiams.

Vestuvių organizatorė O. Raškauskienė dalijasi savo mėgstamiausiu: supjaustome mocarelą, pagardiname ją šviežiu alyvuogių pirmo spaudimo aliejumi, papjaustome šviežių pomidorų ir pateikiame su baziliko padažu bei baziliko lapeliais. Visa tai galima pagardinti Serano kumpiu ir džiovintos duonos riekele. Buon appetit!

Naujausi įrašai

bottom of page